Η Δικηγορική ΕταιρείαΜΟΥΑΙΜΗΣ & ΜΟΥΑΙΜΗΣΔ.Ε.Π.Ε. ενδιαφέρεται να προσλάβει για τα Γραφεία τηςστηΛεμεσό, Δικηγόρους, για την πλήρωσηθέσεωνστοΤμήμα Δικαστηριακών Υποθέσεων και στοΤμήμα Εταιρειών – Εμπορικών Υποθέσεων.

ΘέσηστοΤμήμα Δικαστηριακών Υποθέσεων:

Απαιτούμενα προσόντα:

  • ΠτυχίοΝομικήςΣχολής.
  • Άδεια άσκησηςδικηγορικού επαγγέλματος στηνΚύπρο.
  • Δίπλωμα μεταπτυχιακών σπουδών θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Πείρα 2-5 χρόνωνστοχειρισμόδικαστηριακών υποθέσεων (σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων και άλλωννομικώνεγγράφων, εμφανίσεις στοΔικαστήριο).
  • Πολύ καλήγνώσητηςΕλληνικής και επαρκήςγνώσητηςΑγγλικήςγλώσσας.
  • Επαρκείςγνώσειςχειρισμούηλεκτρονικού υπολογιστή και επεξεργαστή κειμένων.
  • ΚάτοικοςΛεμεσούμεδυνατότητα μετάβασης σεόλα τα Επαρχιακά Δικαστήρια.

Καθήκοντα:

  • Χειρισμόςδικαστηριακών και εξωδικαστηριακών υποθέσεων υπό την επίβλεψησυνεταίρου ή ανώτερουσυνεργάτηδικηγόρου.
  • Σύνταξη και καταχώρισηδικογράφων, αιτήσεων, ενστάσεων, αγορεύσεων, περιγραμμάτων έφεσηςκτλ.
  • Εμφάνισησε Επαρχιακά Δικαστήρια για οδηγίες, ακροάσειςκτλ.
  • Επικοινωνία και συνάντησημε πελάτες και αντιδίκους, δικηγόρους και διαδίκους.
  • Σύνταξη εμπορικών συμφωνιών και άλλωνσυμβάσεων.
  • Νομικήέρευνα και σύνταξη γνωμοδοτήσεων.

Θέσηστο Τμήμα Εταιρειών – Εμπορικών Υποθέσεων

  • Δίπλωμα μεταπτυχιακών σπουδών μεειδίκευσηστοΕμπορικό – Εταιρικό Δίκαιο.
  • Πείρα 2-5 χρόνωνστοχειρισμόεταιρικών και εμπορικών υποθέσεων / θεμάτωνσεδικηγορικόγραφείο (παροχήσυμβουλών και γνωματεύσεων για εταιρικά και εμπορικά θέματα).
  • Πολύ καλήγνώσητηςΕλληνικής και άριστηγνώσητηςΑγγλικήςγλώσσας.

 Μισθός και ωφελήματα ανάλογα με πείρα και προσόντα.

Οιενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να υποβάλουν αίτηση, μαζίμετο βιογραφικό τουςσημείωμα, μέσωηλεκτρονικού ταχυδρομείου (a.mouaimi@mouaimis.com.cy) και να απευθύνονται στον κ. Μιχάλη Π. Μουαΐμη και/ή κα. Αντριανή Μουαΐμη. Τηλέφωνο επικοινωνίας 25 36 22 33.

Οι αιτήσεις θα θεωρηθούνεμπιστευτικές.