Ζητούμε δικηγόρο που μοιράζεται τις αρχές και την κουλτούρα μας. Λειτουργούμε σε συνθήκες οικείες και δημιουργικές.

Καθήκοντα

  1. Διαχείριση πελατών και συνεχής επαφή μαζί τους κατά τη διεκπεραίωση των καθηκόντων
  2. Συμβουλευτικές υπηρεσίες προς τους πελάτες του γραφείου σε θέματα εμπορικού, εταιρικού και χρηματοοικονομικού δικαίου και του δικαίου των συμβάσεων
  3. Σύνταξη και αναθεώρηση συμβολαίων και άλλων ευρέως φάσματος νομικών εγγράφων
  4. Ετοιμασία νομικών γνωματεύσεων
  5. Σύνταξη εταιρικών εγγράφων, συμπεριλαμβανομένων ψηφισμάτων, πρακτικών, μητρώων κλπ.
  6. Νομική έρευνα σε βάσεις δεδομένων, νομολογία και άλλες πηγές κλπ.
  7. Σύσταση εταιρειών, εταιρικές αναδιαρθρώσεις, μεταφορές έδρας
  8. Διαχείριση συγκροτημάτων εταιρειών και καταπιστευμάτων
  9. Επίβλεψη και υποστήριξηπαροχής διοικητικών υπηρεσιών
  10. Εκτέλεση δέουσας επιμέλειας πελατών για σκοπούςσυμμόρφωσης με απαιτήσεις για καταπολέμηση της νομιμοποίησης εσόδων από παράνομες δραστηριότητεςκτλ.
  11. Διαχείριση υποθέσεων πολιτογράφησης και ζητημάτων μετανάστευσης
  12. Επαφή με αρμόδιες αρχές περιλαμβανομένου του Εφόρου Εταιρειών, φορολογικών αρχών κτλ.
  13. Adhocκαθήκοντα όπως και όταν απαιτείται

Απαιτούμενα προσόντα

  1. Άδεια άσκησης του επαγγέλματος
  2. Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  3. Καλή γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών (MicrosoftOffice) και χρήση διαδικτύου
  4. Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλίας
  5. Υπευθυνότητα και αξιοπιστία
  6. Εχεμύθεια
  7. Οργανωτικές δεξιότητες

Απολαβές και πλεονεκτήματα

  1. Ελκυστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία
  2. Ευκαιρίες για ανάπτυξη και μακροχρόνια σταδιοδρομία
  3. 13ος μισθός

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε τις αιτήσεις σας μαζί με βιογραφικό σημείωμα στηνηλεκτρονική διεύθυνση (με την ένδειξη: Θέση Δικηγόρου) Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή όπως επικοινωνήσετε τηλεφωνικά στο τηλέφωνο 22459345.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν απολύτως εμπιστευτικού χειρισμού.