Το Δικηγορικό γραφείο ΓεώργιοςΚολοκασίδηςΔ.Ε.Π.Ε. ζητά να προσλάβει δικηγόρο για το δικαστηριακό τμήμα του γραφείου.

            Απαιτούμενα προσόντα

  1. Άδεια άσκησης του επαγγέλματος
  2. Εξαίρετη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  3. Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  4. Υπευθυνότητα

καθήκοντα

  1. Εμφανίσεις ενώπιον Επαρχιακών Δικαστηρίων, ΑνωτάτουΔικαστηρίου, Δικαστηρίων Ειδικής Δικαιοδοσίας
  2. Ετοιμασία, σύνταξη και καταχώριση δικογράφων, ενδιάμεσων αιτήσεων, πρωτογενών αιτήσεων κ.τ.λ.
  3. Νομική έρευνα και σύνταξη νομικών γνωματεύσεων
  4. Νομικός χειρισμός υποθέσεων
  5. Ανάληψη πρωτοβουλιών και επικοινωνία με πελάτες του γραφείου
  6. Άσκηση διοικητικών καθηκόντων όταν του/της ανατεθεί.

Απολαβές και πλεονεκτήματα

Προσφέρεται ένα πολύ φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον με δυνατότητες ανέλιξης και μακρόχρονης καριέρας, καθώς και ένα ελκυστικό πακέτο αποδοχών και ωφελημάτων ανάλογα με τα προσόντα. Προσφέρεται δωρεάν ιατροφαρμακευτική κάλυψη, 13ος μισθός, φιλοδώρημα.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε τις αιτήσεις σας μαζί με βιογραφικό σημείωμα στην ακόλουθη ηλεκτρονική διεύθυνση (με την ένδειξη:  Θέση Δικηγόρου):

mm@cohalaw.com

ή με φαξ στον αριθμό:  22459380

ή επικοινωνήστε τηλεφωνικά στο τηλέφωνο:  22459345

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν απολύτως εμπιστευτικού χειρισμού.