Η Δικηγορική Εταιρεία Α. ΑΡΓΥΡΟΥ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Δ.Ε.Π.Ε. επιθυμεί να προσλάβει δικηγόρο με εμπειρία σε δικαστηριακές και εξωδικαστηριακές υποθέσεις.

Καθήκοντα θέσης:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Πρωτοβάθμιων & Δευτεροβάθμιου  Δικαστηρίου με πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών.
  • Χειρισμός υποθέσεων μέσω εξωδικαστικών μέσων για επίλυση διάφορων προβλημάτων.
  • Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, αιτήσεων για προσωρινά διατάγματα και άλλων νομικών εγγράφων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Ελάχιστη πείρα επαγγέλματος , 4χρόνια
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (word, excel, outlook κ.α.)
  • Οργανωτικές ικανότητες έρευνας και μελέτης, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου και Barrister at Law θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν

Οποιαδήποτε αίτηση δεν πληροί τα ανωτέρω δεν θα προχωρήσει στην διαδικασία αξιολόγησης μας.

Αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους θα πρέπει να αποστέλλονται μαζί με βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση alekoslaw@aargyrou.comκαι θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 25-028981.