Η δικηγορική εταιρεία ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ & ΣΙΑΚΑΣ ΔΕΠΕ, δέχεται αιτήσεις για άμεση πλήρωση κενής θέσης ασκούμενου/-ης δικηγόρου για το γραφείο της στην Λευκωσία.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να τηρούν τις προϋποθέσεις του Έργου για Παροχή Ευκαιριών σε Νέους Πτυχιούχους Νομικής, εώς 29 ετών.

Καθήκοντα:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα λάβει καθοδήγηση σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει η Εταιρεία καθώς και θα εκπαιδευτεί πάνω σε διάφορες νομικές διαδικασίες Εταιρικού και Εμπορικού Δικαίου.

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB)
  • Μεταπτυχιακό στα νομικά θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Άαξιόπιστο και ικανό να εργάζεται σε ομάδα με οργανωμένο και ανεξάρτητο τρόπο

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.