Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΔΡΕΑΣ Θ. ΜΑΘΗΚΟΛΩΝΗΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε., ζητά για άμεση πρόσληψη Δικηγόρου, στη Λάρνακα.

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να κατέχει τα πιο κάτω απαιτούμενα προσόντα:

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Αναγνωρισμένο Πτυχίο Νομικής.
  • Εγγεγραμμένος στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον 2 έτη.
  • Άριστη Γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας. Σε περίπτωση γνώσης και άλλων ξένων γλωσσών, θα θεωρηθεί ως προτέρημα.
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικότητα, συνέπεια, συνεργασία και εχεμύθεια.

Καθήκοντα:

Α) Σύνταξη νομικών και/ή άλλων εγγράφων, επιστολών κ.λ.π.

Β) Εμφανίσεις ενώπιων όλων των Δικαστηρίων και/ή Δικαστικών Σωμάτων της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Γ) Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων σε οποιοδήποτε μέρος της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Δ) Συναντήσεις με πελάτες και αλλά νομικά και φυσικά πρόσωπα εντός και εκτός γραφείου.

 Αμοιβές & Παροχές:

Μισθός αναλόγως προσόντων.

13ος μισθός.

Διαδικασία:

Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΔΡΕΑΣ Θ. ΜΑΘΗΚΟΛΩΝΗΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε. ενδέχεται να επικοινωνήσει μόνον με τα άτομα, τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την

ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.