Το Δικηγορικό Γραφείο ΜΑΡΙΝΑ Α. ΣΙΑΜΜΟΥΤΗ Δ.Ε.Π.Ε  στη Λευκωσία, επιθυμεί να προσλάβει νεαρό/ή Δικηγόρο.

Καθήκοντα θέσης:
⦁Χειρισμός Αστικών, Ποινικών και Διοικητικών υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακού και Διοικητικού Δικαστηρίου.
⦁Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, συμβάσεων, αγορεύσεων, αιτήσεων για προσωρινά διατάγματα και άλλων νομικών εγγράφων.
⦁Εξοικείωση με το δίκαιο της Κεφαλαιαγοράς και με θέματα ξεπλύματος βρόμικου χρήματος.

Απαραίτητα προσόντα:
⦁Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
⦁Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
⦁Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (word, excel, outlook).
⦁Επικοινωνιακή δεξιότητα και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.
⦁Οργανωτικές ικανότητες έρευνας και μελέτης., όπως και διεξαγωγή νομικής έρευνας και χρήση νομικών εργαλείων όπως Leginet, Cylaw, Westlaw, Lexis-Nexis.
⦁Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
⦁Ο υποψήφιος που θα επιλεγεί θα πρέπει εντός ενός έτους να παρακαθήσει στις εξετάσεις της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς Κύπρου. Σε περίπτωση που κατέχει το πιστοποιητικό θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.

Προσφέρεται μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας, καθώς επίσης και άλλα ωφελήματα όπως 13ος μισθός.  Οι ενδιαφερόμενοι να αποστέλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@mslaw.com.cy με τίτλο Κενή Θέση Δικηγόρου.
Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.