Η Δικηγορική Εταιρεία ΧΑΒΙΑΡΑΣ & ΦΙΛΙΠΠΟΥ Δ.Ε.Π.Ε. επιθυμεί να προσλάβει δικηγόρο στο Δικαστηριακό της  Τμήμα.

Καθήκοντα θέσης:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακού & Ανωτάτου Δικαστηρίου με την δυνατότητα και πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών, τόσο σε αιτήσεις όσο και σε αγωγές.
  • Χειρισμός υποθέσεων μέσω εξωδικαστικών μέσων για επίλυση διάφορων προβλημάτων.
  • Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, αιτήσεων για προσωρινά διατάγματα και άλλων νομικών εγγράφων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Ελάχιστη πείρα επαγγέλματος , 3 - 5χρόνια
  • Άριστη γνώση Ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (word, excel, outlook)
  • Οργανωτικές ικανότητες έρευνας και μελέτης
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.

Βασική προϋπόθεση να βρίσκεται εκτός απασχόλησης, εκπαίδευσης ή κατάρτισης, να είναι άνεργος/ άνεργη εγγεγραμμένος στη Δημόσια Υπηρεσία Απασχόλησης (ΔΥΑ) μέχρι και μία ημέρα πριν την ημερομηνία πρόσληψης.

Οποιαδήποτε αίτηση δεν πληροί τα ανωτέρω δεν θα προχωρήσει στην διαδικασία αξιολόγησης μας.