Η Δικηγορική Εταιρεία Χ. Π. Σαββίδης & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε. ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο στο Δικαστηριακό Τμήμα, στα γραφεία της στη Λευκωσία:

Καθήκοντα:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Δικαστηρίου και αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών.
  • Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, αιτήσεων, γνωματεύσεων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Επικοινωνία με τράπεζες, πιστωτικούς οργανισμούς, δημόσιες αρχές και υπηρεσίες και ιδιωτικούς φορείς.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Πείρα τουλάχιστον 3 ετών, με έμφαση στο εταιρικό και τραπεζικό δίκαιο.
  • Εμπειρία στη διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων που αφορούν δικαστηριακές     υποθέσεις ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων και του Ανωτάτου Δικαστηρίου.
  • Εμπειρία στη σύνταξη δικογράφων.
  • Ετοιμασία νομικών συμβουλών και γνωματεύσεων.
  • Εμπειρία στην σύνταξη εμπορικών συμφωνιών και άλλων συμβάσεων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και άριστη γνώση της Ελληνικής.
  • Απαιτείται καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, Outlook)
  • Οργανωτική ικανότητα, αυτοπεποίθηση και ικανότητα να εργάζεται σε αυστηρά χρονοδιαγράμματα.
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα και ικανότητα απόδοσης τόσο σε ατομικό όσο και σε ομαδικό επίπεδο εργασίας.

Αιτήσεις γίνονται δεκτές μαζί με το βιογραφικό σημείωμα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.