Η δικηγορική εταιρεία Γεώργιος Γ. Γιάγκου ΔΕΠΕ, επιθυμεί να προσλάβει Ασκούμενο/η Δικηγόρο.

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/αθα λάβει καθοδήγηση και κατάρτιση από έμπειρους δικηγόρους σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει η Εταιρεία καθώς και θα εκπαιδευτεί πάνω σε διάφορες νομικές διαδικασίες που αφορούν κυρίως το δικαστηριακό τμήμα.

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB)
  • Μεταπτυχιακό στα νομικά θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (MSWord, Excel, Power Point, Outlook)
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα ατομικής και ομαδικής εργασίας
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός και αξιοπιστία

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα επισυνάπτοντας επίσης αντίγραφα των ακαδημαϊκών τους προσόντων (πτυχίο κ.α.) καθώς και σχετική συνοδευτική επιστολή   στο recruitment@yiangοu.com.cy, το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 17η Σεπτεμβρίου 2021.

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα ενταχθεί στο Έργο Παροχής Ευκαιριών σε Νέους Πτυχιούχους Νομικής, μέχρι 29 ετών, που βρίσκονται εκτός απασχόλησης, εκπαίδευσης ή κατάρτισης (Not in Education, Employment or Training - NEETs) για πραγματοποίηση της απαιτούμενης από τον περί Δικηγόρων Νόμο (Κεφ. 2), ως έχει τροποποιηθεί μέχρι σήμερα, άσκησης.

Λεωφόρος Κέννεντυ 12, KennedyBusinessCenter, 2ος όροφος, 1087, Λευκωσία, Κύπρος

[t] +35722653333 [w] www.yiangou.com.cy