Η Εταιρεία ΑΝΔΡΕΟΥ, ΧΑΤΖΗ ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ Δ.Ε.Π.Ε., επιθυμεί να προσλάβει Δικηγόρο για τα γραφεία της στη Λάρνακα

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η κάτοχος της θέσης θα είναι μέλος του τμήματος του Δικαστηρίου της Εταιρείας και ανάμεσα στα κύρια καθήκοντα του/της θα περιλαμβάνονται:

  • ο χειρισμός ακροαματικών διαδικασιών δικαστηριακών υποθέσεων
  • η σύνταξη και η ετοιμασία δικογράφων και νομικών γνωματεύσεων
  • η σύνταξη και η ετοιμασία συμφωνιών διακανονισμού απαιτήσεων
  • η διεξαγωγή συναντήσεων με πελάτες/αντίδικους

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB)
  • Μέλος του Παγκυπρίου Δικηγορικού Συλλόγου
  • Τουλάχιστον 5χρόνια άσκησης του δικηγορικού επαγγέλματος (πείρα στο χειρισμό τραπεζικών υποθέσεων θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MicrosoftOffice,
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός, ομαδικότητα και αξιοπιστία

Πακέτο Απολαβών:

Στον/ην επιτυχώντα/ούσα υποψήφιο/α θα προσφερθεί ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων, συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού, ιατροφαρμακευτικής ασφάλειας και όλων των ωφελημάτων που λαμβάνουν οι δικηγόροι της Εταιρείας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., το αργότερο μέχρι την Παρασκευή, 29 Οκτωβρίου 2021.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικότητας.

Ηνωμένων Εθνών αρ. 4, Μέγαρο Αναστασία, 2ος όροφος, 6042 Λάρνακα.

[t] +35724828373 [w] www.ahllc.com.cy