Το Δικηγορικό Γραφείο ΜΑΡΚΟΣ Π. ΣΠΑΝΟΣ & ΣΙΑ με έδρα τη Λευκωσία ενδιαφέρεται να προσλάβει δικηγόρο.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • 2 – 3 χρόνια επαγγελματικής πείρας σε δικηγορικό γραφείο (δεν περιλαμβάνεται ο χρόνος της άσκησης δικηγόρου).
  • Πολύ καλή γνώση του εταιρικού δικαίου.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (ικανότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας).

Καθήκοντα:

  • Χειρισμός υποθέσεων (εμφανίσεων) ενώπιον του Δικαστηρίου.
  • Σύνταξη δικογράφων, νομικών συμβουλών, γνωματεύσεων, εμπορικών συμφωνιών και άλλων συμβάσεων.
  • Χειρισμός υποθέσεων στο εταιρικό και εμπορικό δίκαιο.
  • Συμβουλευτικές υπηρεσίες προς τους πελάτες του Γραφείου.

Μισθός αναλόγως προσόντων.

Βιογραφικά σημειώματα (CVs) και συνοπτικές επιστολές ενδιαφέροντος (cover letters) παρακαλούμε όπως αποστέλλονται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Σημειώστε ότι σε περίπτωση ενδιαφέροντος για συνέντευξη, θα ειδοποιηθείτε εντός 10 εργάσιμων ημερών από την αποστολή των στοιχείων σας.