Η Δικηγορική Εταιρεία ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΙΤΤΑΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε με έδρα τη Λεμεσό, ενδιαφέρεται να προσλάβει έμπειρο δικηγόρογια το Τμήμα Δικαστηριακών Υποθέσεων.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής αναγνωρισμένου Πανεπιστημίου(LLB)με βαθμό τουλάχιστον 2:1.
  • Δίπλωμα Μεταπτυχιακών Σπουδών και/ή LPCή BPTCθα θεωρηθούν ως πλεονέκτημα.
  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Πείρα τουλάχιστον 5 ετών στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής Γλώσσας, τόσο προφορική όσο και γραπτή (γνώση τρίτης γλώσσας θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν).
  • Εμπειρία στη διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων που αφορούν δικαστηριακές υποθέσεις ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων και του Ανωτάτου Δικαστηρίου.
  • Πρακτική εμπειρία σύνταξης δικογράφων, νομικών γνωματεύσεων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Ικανότητα διεξαγωγής νομικής έρευνας και χρήσης νομικών εργαλείων όπωςCyLaw, Lexis-Nexis, Westlawκαι νομικών βιβλίων.
  • Άριστη γνώση χρήσης Ηλεκτρονικού Υπολογιστή και λογισμικών προγραμμάτων MicrosoftOffice.
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.
  • Ικανότητα διεκπεραίωσης οιωνδήποτε εργασιών υπό πίεση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων.
  • Εμπιστευτικότητα, αξιοπιστία, επαγγελματισμός και υπευθυνότητα.

Καθήκοντα:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Δικαστηρίων και διεκπεραίωση ακροαματικών διαδικασιών.
  • Σύνταξη  και ετοιμασία δικογράφων, συμφωνιών, αιτήσεων, νομικών γνωματεύσεων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Διεξαγωγή νομικής έρευνας.

Απολαβές και Πλεονεκτήματα:

Αναλόγως προσόντων και πείρας θα προφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων περιλαμβανομένου του 13ου μισθού και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης.

Αιτήσεις:

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν τις αιτήσεις μαζί με βιογραφικό σημείωμα και αντίγραφα πιστοποιητικών σπουδών μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ακόλουθηηλεκτρονική διεύθυνση (με την ένδειξη:LitigationLawyer) στην προσοχή του κ. Μάριου Πίττα:
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 25 028460

Όλες οι αιτήσεις, με το βιογραφικό σημείωμα θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Χρυσάνθου Μυλωνά 10, Λεμεσός, 3030

www.pittaslegal.com