Η Δικηγορική Εταιρεία ΕΥΘΥΜΙΟΣ Κ. ΙΩΣΗΦ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΕΠΕ, δέχεται αιτήσεις για την πρόσληψη δικηγόρου,στο Δικαστηριακό της Τμήμα για τα γραφεία της στην επαρχία Λευκωσίας.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Πείρα τουλάχιστον 3 ετών στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (word, excel, outlook).
  • Επικοινωνιακή δεξιότητα και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.
  • Ικανότητα διεκπεραίωσης οιωνδήποτε εργασιών υπό πίεση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων.
  • Οργανωτικές ικανότητες έρευνας και μελέτης.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.

Καθήκοντα :

  • Χειρισμός Αστικών, Ποινικών και Διοικητικών υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακού, Διοικητικού & Ανωτάτου Δικαστηρίου με δυνατότητα και πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών, τόσο σε Αιτήσεις όσο και σε Αγωγές και Ποινικές Υποθέσεις.
  • Χειρισμός υποθέσεων μέσω της εξωδικαστικής οδού για επίλυση διάφορων προβλημάτων.
  • Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, συμβάσεων, αγορεύσεων, αιτήσεων για προσωρινά διατάγματα και άλλων νομικών εγγράφων.

Απολαβές και Πλεονεκτήματα:

  •  Αναλόγως προσόντων και πείρας θα προφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστέλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.οι οποίες θα τύχουν απολύτως εμπιστευτικού χειρισμού.