Η εταιρεία LOIS Builders, μια από τις μεγαλύτερες κατασκευαστικές εταιρείες στην Κύπρο και το εξωτερικό, συνεχίζει την ανάπτυξη της αναλαμβάνοντας τη διεκπεραίωση σημαντικών έργων της αγοράς (οικοδομικά και τεχνικά έργα) τόσο δημοσίων όσο και ιδιωτικών συμφερόντων. Η LOIS Builders, ενδυναμώνοντας τη διεθνή της παρουσία και διατηρώντας και βελτιώνοντας το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στη στελέχωση από κατάλληλα και ικανά άτομα, δέχεται αιτήσεις για άμεση πλήρωση των πιο κάτω θέσεων:

JUNIORLEGALADVISOR

Καθήκοντα και Ευθύνες

• Μελέτη των δεδομένων που αφορούν υποθέσεις της Εταιρείας και εντοπισμών των κενών σημείων

• Διαχείριση και διαμόρφωση των δεδομένων σε δομημένη μορφή

• Έρευνα και μελέτη νομοθεσίας και Νομολογίας

• Εντοπισμός σχετικών νομοθεσιών για μελέτη και εφαρμογή τους

• Να εκτελεί καθήκοντα και εργασίες που θα του ανατίθενται και συντονισμός με εξωτερικούς Δικηγόρους της Εταιρείας

• Ικανότητα και δυνατότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών καθηκόντων υπό πίεση χρόνου και κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα

Απαιτούμενα Προσόντα

• Πτυχίο Νομικής και Άδεια Άσκησης από τον ΠΔΣ

• Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

• Πολύ καλή Γνώση Η/Υ(Outlook, Excel, Word)

• Προηγουμένη εμπειρία και/ή κατανόηση της νομικής πτυχής της οικοδομικής βιομηχανίας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέχρι τις  31 Μαΐου 2022 με email στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής μεταχείρισης.