Το δικηγορικό γραφείο VRIKIS & KOUPPI LLC, επιθυμεί να προσλάβει Ασκούμενο/η Δικηγόρο για το γραφείο της Λεμεσού.

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα λάβει καθοδήγηση και κατάρτιση από έμπειρους δικηγόρους σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει η Εταιρεία που συμπεριλαμβάνει το εταιρικό και το δικαστηριακό τμήμα.

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (MSWord, Excel, Power Point, Outlook)
  • Ικανότητα ατομικής και ομαδικής εργασίας

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα επισυνάπτοντας επίσης αντίγραφα των ακαδημαϊκών τους προσόντων (πτυχίο κ.α.) καθώς και σχετική συνοδευτική επιστολή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 10 Ιoυνιού 2022.

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα ενταχθεί στο Έργο Παροχής Ευκαιριών σε Νέους Πτυχιούχους Νομικής, μέχρι 29 ετών) για πραγματοποίηση της απαιτούμενης άσκησης, ως προνοεί ο περί Δικηγόρων Νόμος (Κεφ. 2), ως έχει τροποποιηθεί μέχρι σήμερα.