To Δικηγορικό Γραφείο Michalis C. Zambartas, Advocates, με έδρα στη Λευκωσία, δέχεται αιτήσεις για άμεση πρόσληψη ασκούμενου/ης δικηγόρου, ο/η οποίος/α να πληροί τις προϋποθέσεις ένταξης στο σχέδιο Παροχής Ευκαιριών σε Νέους Πτυχιούχους Νομικής μέχρι την ηλικία των 29 ετών.

Απαραίτητα προσόντα:

  1. Κάτοχος πτυχίου νομικής από Αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο.
  2. Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  3. Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή (MicrosoftOutlook, MicrosoftWord& PowerPoint, Excel).
  4. Εμπιστευτικότητα, αξιοπιστία και ακεραιότητα χαρακτήρα.
  5. Οργανωτικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα.

Καθήκοντα:

  1. Σύνταξη νομικών και άλλων εγγράφων δικαστηρίου και εταιρικού τμήματος.
  2. Νομική έρευνα
  3. Επικοινωνία με διάφορες δημόσιες αρχές (Έφορος Εταιρειών, Κτηματολόγιο, Τμήμα Φορολογίας κ.ο.κ.)
  4. Εμφάνιση στο δικαστήριο με καθοδήγηση ανώτερου δικηγόρου

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μαζί με τα αντίγραφα πιστοποιητικών σπουδών στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.με θέμα «ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ».

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους και αυστηρής εμπιστευτικότητας.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 22-262108