Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΔΡΕΑΣ Θ. ΜΑΘΗΚΟΛΩΝΗΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε., ζητά για άμεση πρόσληψη Δικηγόρου, στη Λάρνακα.

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να κατέχει τα πιο κάτω απαιτούμενα προσόντα:

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Αναγνωρισμένο Πτυχίο Νομικής.
  • Εγγεγραμμένος στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον 3 συνεχόμενα έτη.
  • Άριστη Γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας.
  • Τυχόν μεταπτυχιακός τίτλος θα εκτιμηθεί θετικά.
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικότητα, συνέπεια, συνεργασία και εχεμύθεια.
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης και μεταφορικού μέσου.

Καθήκοντα:

Α) Σύνταξη νομικών και/ή άλλων εγγράφων, επιστολών κ.λ.π.

Β) Εμφανίσεις ενώπιων όλων των Δικαστηρίων και/ή Δικαστικών Σωμάτων της Κυπριακής Δημοκρατίας και διεκπεραίωση δικαστηριακών υποθέσεων.

Γ) Εμπειρία στη διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων που αφορούν δικαστηριακές υποθέσεις ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων και του Ανωτάτου Δικαστηρίου.

Δ) Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων σε οποιοδήποτε μέρος της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Ε) Συναντήσεις με πελάτες και αλλά νομικά και φυσικά πρόσωπα εντός και εκτός γραφείου.

 Αμοιβές & Παροχές:

Μισθός αναλόγως προσόντων.

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών.

13ος μισθός.

Διαδικασία:

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν μέχρι την 28η Φεβρουαρίου 2020 τα βιογραφικά τους σημειώματα, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα “Θέση Δικηγόρου”.

Η Δικηγορική Εταιρεία ΑΝΔΡΕΑΣ Θ. ΜΑΘΗΚΟΛΩΝΗΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε. ενδέχεται να επικοινωνήσει μόνον με τα άτομα, τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την

ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.