Η δικηγορική εταιρεία K. ALEXANDROU THEODOTOU LLC ζητεί να προσλάβει Δικηγόρο για τα γραφεία της στη Λευκωσία.

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Κάτοχος αναγνωρισμένου Πτυχίου Νομικής (Απόφοιτοι Βρετανικών Πανεπιστημίων θα προτιμηθούν).
  • Εγγεγραμμένος στο Μητρώο Δικηγόρων και κάτοχος ετήσιας άδειας ασκήσεως επαγγέλματος.
  • Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρία στο χειρισμό υποθέσεων ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων
  • LL.M.(Master of Laws) ήLPC (Legal Practice Course) θαθεωρηθείεπιπλέονπροσόν
  • Ικανότητα γρήγορης εκμάθησης και δίψα για συνεχή κατάρτιση και εκπαίδευση.
  • Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου και δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής και της ελληνικήςγλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών (word, excel, κτλ).
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια

Καθήκοντα:

  1. Σύνταξη νομικών και/ή άλλων εγγράφων, επιστολών κ.λ.π.

  1.  Εμφανίσεις ενώπιων όλων των Δικαστηρίων και/ή Δικαστικών Σωμάτων της Κυπριακής Δημοκρατίας και διεκπεραίωση δικαστηριακών υποθέσεων.

  1. Εμπειρία στη διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων που αφορούν δικαστηριακές υποθέσεις ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων και του Ανωτάτου Δικαστηρίου.

  1.  Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων σε οποιοδήποτε μέρος της Κυπριακής Δημοκρατίας.

  1.  Συναντήσεις με πελάτες και αλλά νομικά και φυσικά πρόσωπα εντός και εκτός γραφείου.

Αμοιβή

  • Μισθός αναλόγως προσόντων.
  • Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών.

Για περισσότερες πληροφορίες και αποστολή βιογραφικών παρακαλώ καλέστε στoτηλέφωνο 24-670 607 ή 99-153 414

Αποστολή Βιογραφικών στο E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.