Η Δικηγορική Εταιρεία Μ. Ηλιάδης & Συνεταίροι Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λευκωσία, ζητεί να εργοδοτήσει αντικαταστάτη Δικηγόρο με προσωρινή απασχόληση στο Δικαστηριακό Τμήμα, προς αντικατάσταση δικηγόρου λόγω απουσίας με άδεια μητρότητας.

Απαραίτητα προσόντα και καθήκοντα:

- Εγγεγραμμένος δικηγόρος στον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο

- Τουλάχιστον 2ετής εμπειρία στο χειρισμό υποθέσεων ενώπιον των Επαρχιακών Δικαστηρίων (σύνταξη δικογράφων, συμβάσεων και άλλων εγγράφων, χειρισμός υποθέσεων στο Δικαστήριο και διεκπεραίωση Ακροάσεων)

- Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας

- Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί Νομοθεσίας και Νομολογίας

- Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών (word, excel, κτλ)

- Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια

Μισθός και συναφή ωφελήματα:

Αναλόγως προσόντων

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν τα Βιογραφικά τους Σημειώματα στην ηλεκτρονική διεύθυνση ahadjidemetriou@eliades.eu.  Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν διακριτικής μεταχείρισης.