Η Δικηγορική Εταιρεία GEORGIOSDIOGENOUS& ASSOCIATESLLC, ζητά δικηγόρο για τα γραφεία της στη Λεμεσό. Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να κατέχει τα πιο κάτω απαιτούμενα προσόντα:

Απαιτούμενα προσόντα:

  1. Πτυχίο Νομικής από αναγνωρισμένο Πανεπιστήμιο (ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ/2:1) .
  2. Εγγεγραμμένος στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον 5 συνεχόμενα έτη.
  3. Προηγούμενη εμπειρία σε  υποθέσεις που αφορούν μεταξύ άλλων, αστικό, ποινικό, ενοικιοστάσιο, εργατικό και οικογενειακό δίκαιο. Ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί σε υποψήφιο ο οποίος θα έχει προηγούμενη εμπειρία  στο τραπεζικό δίκαιο.
  4. Εμπειρία στην διεκπεραίωση ακροάσεων.
  5. Άριστη Γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας.
  6. Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  7. Θα εκτιμηθεί τυχόν μεταπτυχιακός τίτλος και/ή LPC-BPTC.
  8. Ακεραιότητα χαρακτήρα, επαγγελματισμός, συνέπεια και εχεμύθεια.

Καθήκοντα:

Α) Σύνταξη νομικών και/ή άλλων εγγράφων, επιστολών κ.λ.π. συμπεριλαμβανομένου δικογράφων.

Β) Εμφανίσεις ή και ακροάσεις ενώπιων όλων των Δικαστηρίων και/ή Δικαστικών Σωμάτων της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Γ) Διεκπεραίωση εξωδικαστηριακών υποθέσεων σε οποιοδήποτε μέρος της Κυπριακής Δημοκρατίας.

Δ) Συναντήσεις με πελάτες και αλλά νομικά και φυσικά πρόσωπα εντός και εκτός γραφείου.

Παρακαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν τα βιογραφικά τους σημειώματα, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα “Θέση Δικηγόρου” για διευθέτηση της σχετικής συνέντευξης. Όλεςοιαιτήσειςθατύχουνπλήρουςεμπιστευτικότητας.