Το δικηγορικό γραφείο GEORGIOSDIOGENOUS& ASSOCIATESLLCμε έδρα την Λεμεσό, δέχεται αιτήσεις για άμεση πρόσληψη ασκούμενου/ης δικηγόρου.

Κύρια Καθήκοντα:

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα έχει την ευκαιρία, μέσω κατάρτισης και σωστής καθοδήγησης, να αποκομίσει εμπειρία σε θέματα τόσο εμπορικά όσο και σε θέματα δικαστηρίου.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB).
  • Πεταπτυχιακό στα νομικά (LLM) θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άσκηση LPCή/και BPCθα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άριστη γνώση αγγλικής και ελληνικής γλώσσας.
  • Ικανότητα έρευνας νομολογία και νομοθεσίας.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, εχεμύθεια και επαγγελματισμός.
  • Οργανιτικές ικανότητες.
  • Άριστη χρήση και γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών.
  • Άριστη χρήση και γνώση προγράμματος WORD.