Η Δικηγορική Εταιρεία ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε. (GCP Law)με έδρα την Λευκωσία, επιθυμεί να προσλάβει ΑΜΕΣΑ άτομο για τη θέση Λογιστή/Λογίστριας.

Αρμοδιότητες:
• Τήρηση των λογιστικών βιβλίων των πελατών και του γραφείου (Bookkeeping/Καταχώρηση τιμολογίων, αποδείξεων κτλ).
• Συμφιλίωση τραπεζών, πελατών και γραφείου και γενικές εργασίες λογιστηρίου.
• Αρχειοθέτηση.
• Εγγραφή εταιρειών στο Φόρο Εισοδήματος/ΦΠΑ
• Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων στο Φόρο Εισοδήματος/ΦΠΑ
• Επικοινωνία/συντονισμός/συνεργασία με εξωτερικούς ελεγκτές, κυβερνητικές υπηρεσίες και πελάτες ημεδαπούς και αλλοδαπούς
•Ετοιμασία και καταχώρηση ετήσιων εκθέσεων ΗΕ32

Απαραίτητα προσόντα:
• Πτυχίο λογιστικής ή LCCI Higher
• Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
• Πολύ καλή γνώση και εμπειρία του λογισμικού Microsoft Officeκαι E-soft.
• Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός, οργανωτική ικανότητα
• Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων, ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων, προγραμματισμού εργασιών
• Ευχάριστη προσωπικότητα, επικοινωνιακές δεξιότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας, ευγένεια, ακεραιότητα χαρακτήρα

• Προηγούμενη εμπειρία σε λογιστικό/ελεγκτικό γραφείο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Προσφέρεται πολύ ικανοποιητικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων αναλόγως προσόντων και πείρας.

Αποστολή βιογραφικού σημειώματος μόνο εφόσον πληρούνται τα απαραίτητα προσόντα, στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου georgia@gcplaw.com.cy με θέμα «Θέση Λογιστή».

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.