Η δικηγορική εταιρεία Γ. ΑΡΓΥΡΙΔΗΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Δ.Ε.Π.Ε., επιθυμεί να προσλάβει Ασκούμενο/η Δικηγόρο.

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα λάβει καθοδήγηση και κατάρτιση από έμπειρους δικηγόρους σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει η Εταιρεία, καθώς και θα εκπαιδευτεί πάνω σε διάφορες νομικές διαδικασίες που αφορούν κυρίως το εταιρικό δίκαιο.

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB),
  • Μεταπτυχιακό στο εταιρικό δίκαιο θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν,
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας,
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (MSWord, Excel, Power Point, Outlook),
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών,
  • Ικανότητα ατομικής και ομαδικής εργασίας,
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες,
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός και αξιοπιστία.

Αιτήσεις:

Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα επισυνάπτοντας επίσης αντίγραφα των ακαδημαϊκών τους προσόντων (πτυχίο κ.α.) καθώς και σχετική συνοδευτική επιστολή στο info@pctrust.eu, το αργότερο μέχρι και την Παρασκευή, 29η Οκτωβρίου 2021.

Στοιχεία Διεύθυνσης Εταιρείας:

Νίκου Δημητρίου 45, RoseCourt,
Suite301, 6031, Λάρνακα, Κύπρος, P.O.Box42515t: +357 24 655 360
f: +357 24 651 770