Η Δικηγορική Εταιρεία ChryssesDemetriades& Co. LLCεπιθυμεί να προσλάβει δικηγόρο στο Δικαστηριακό Τμήμα, στη Λεμεσό.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής.
  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Μεταπτυχιακό ή BPTCή LPC.
  • Επαγγελματική πείρα στα καθήκοντα της θέσης 2 – 5 χρόνια. Εμπειρία σε υποθέσεις εταιρικών και εμπορικών διαφορών διασυνοριακής φύσης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικού Υπολογιστή (word, excel, outlook).
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί της Νομοθεσίας και της Νομολογίας.
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.

Αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους θα πρέπει να αποστέλλονται μαζί με βιογραφικό σημείωμα στη διεύθυνση litigationpartners@demetriades.comκαι αυτές θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Καθήκοντα θέσης:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών, Διοικητικού και Ανωτάτου Δικαστηρίου με τη δυνατότητα και πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών, τόσο σε αιτήσεις όσο και σε αγωγές.
  • Χειρισμός υποθέσεων μέσω εξωδικαστικών μέσων για επίλυση διάφορων προβλημάτων.
  • Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, ενστάσεων αγορεύσεων, περιγραμμάτων έφεσης και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες και αντιδίκους, δικηγόρους και διαδίκους.
  • Νομική έρευνα και σύνταξη γνωμοδοτήσεων.