Η Δικηγορική Εταιρεία PHC TSANGARIDES LLC επιθυμεί να προσλάβει δικηγόρο (junior lawyer) στα γραφεία μας στη Λεμεσό.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής.
  • Άδεια Άσκησης Δικηγορικού Επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Επαγγελματική πείρα στα καθήκοντα της θέσης 1-3 χρόνων.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός ηλεκτρονικού υπολογιστή και τεχνολογίας αποδοτικά.
  • Ικανότητα διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών σε χρονοδιάγραμμα.
  • Ακέραιου χαρακτήρα, υπευθυνότητα, επαγγελματισμός και εχεμύθεια.
  • Ομαδικότητα.

Κατοχή μεταπτυχιακού ή LPC ή BPTC καθώς και γνώση της Ρωσικής γλώσσας θα θεωρηθούν ως προτερήματα.

Καθήκοντα Θέσης:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών Δικαστηρίων.
  • Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, ενστάσεων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Σύνταξη, επανεξέταση, διαπραγμάτευση και σύναψη οποιουδήποτε είδους συμφωνίας ή εγγράφου επί των τομέων με τους οποίους ασχολείται το γραφείο και/ή η ομάδα στην οποία θα ενταχθεί.
  • Βοήθεια στην αποτελεσματική διαχείριση της ροής εργασιών της ομάδας.
  • Αξιοποίηση τεχνολογίας και συστημάτων του γραφείου για την ολοκλήρωση διαφόρων αρμοδιοτήτων με αποτελεσματικότητα.