Η Δικηγορική Εταιρεία ΔΡΑΚΟΣ & ΕΥΘΥΜΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε., ζητεί να προσλάβει Δικηγόρο για πλήρη απασχόληση στα γραφεία της στη Λευκωσία.

Aπαιτούμενα προσόντα

  1. Πτυχίο πανεπιστημίου στα Νομικά.(L.L.BHons)
  2. Άδεια εξασκήσεως Δικηγορικού Επαγγέλματος στη Κύπρο.
  3. Τουλάχιστον 2 έτη εμπειρία στο χειρισμό υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων.
  4. Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  5. Άριστη γνώση και χρήση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών.
  6. Ακεραιότητα χαρακτήρα, προθυμία και επαγγελματισμός.
  7. Φιλικό πνεύμα, υπευθυνότητα και ομαδικότητα.
  8. Κάτοχος αυτοκινήτου

Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.

Καθήκοντα:

  1. Διεκπεραίωση Εμφανίσεων ενώπιον των Επαρχιακών και Ειδικών Δικαστηρίων όλων των πόλεων.
  2. Χειρισμός δικαστηριακών και εξωδικαστικών υποθέσεων.
  3. Νομική εργασία και σύνταξη νομικών εγγράφων.

Όλες οι Αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας και προσοχής.

Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους όπως αποστείλουν το συντομότερο δυνατό το βιογραφικό τους σημείωμα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση mikaella@de-law.eu με την ένδειξη «ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ».

Για περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 22-758044 – Μικαέλλα Ε. Ευθυμίου