Η Δικηγορική Εταιρεία Τζιοβάνης Κουζαλής Δ.Ε.Π.Ε., επιθυμεί να προσλάβει δικηγόρο για τα γραφεία της στο Παραλίμνι.

-Καθήκοντα θέσης:

Ο/η κάτοχος θέσης θα είναι μέλος του τμήματος του δικαστηρίου της Εταιρείας και ανάμεσα στα κύρια του/της καθήκοντα θα περιλαμβάνονται:

  • Ο χειρισμός ακροαματικών διαδικασιών δικαστηριακών υποθέσεων
  • Η σύνταξη και ετοιμασία δικογράφων και νομικών γνωματεύσεων τόσο για πελάτες εξωτερικού όσο και Κύπριους.
  • Σύνταξη και ετοιμασία συμβολαίων
  • Διεξαγωγή συναντήσεων με πελάτες.

-Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής ( LLB)
  • Μέλος του Παγκύπριου Δικηγορικού Συλλόγου
  • Τουλάχιστον 4 ετή άσκηση του δικηγορικού επαγγέλματος
  • Άριστη γνώση Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση ΜS Office (MSWord, Excel, Power Point, Outlook)
  • Ικανότητα Ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα ατομικής και ομαδικής εργασίας
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός και αξιοπιστία

Για περαιτέρω πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε: Τηλ.23811788 (Κατερίνα)

Αποστολή Βιογραφικού στο email: accountskouzalis@lawcyprus.org