Η Δικηγορική Εταιρεία Γιώτα Μιλτιάδου & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε., στην Λευκωσία δέχεται αιτήσεις για την πρόσληψη ασκούμενων δικηγόρων σύμφωνα με τις πρόνοιες του Έργου Παροχής Ευκαιριών σε Νέους Πτυχιούχους Νομικής.

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να κατέχει τα πιο κάτω απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Αναγνωρισμένου Πανεπιστημίου (από το Νομικό Συμβούλιο) στα Νομικά.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.
  • Απαιτείται καλή γνώση και χρήση Η/Υ (Word, Excel, Outlook).
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια και επαγγελματισμός.
  • Οργανωτικές ικανότητες, ικανότητες νομικής μελέτης και έρευνας.
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση.

Καθήκοντα:

  • Εμφάνιση ενώπιον του Δικαστηρίου
  • Συμμόρφωση με οδηγίες και υποδείξεις Δικηγόρων του Δικηγορικού Γραφείου
  • Να πραγματοποιεί την απαιτούμενη άσκηση κατά τις ημέρες και ώρες λειτουργίας του Δικηγορικού Γραφείου

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται για την πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση ymiltiadou@cytanet.com.cy με την ένδειξη «ΑΣΚΟΥΜΕΝΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ».

Οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.