Η δικηγορική εταιρεία ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗΣ & ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗΣ Δ.Ε.Π.Ε. ενδιαφέρεται να προσλάβει στα γραφεία της στη Λευκωσία, Γραμματέα (Secretary) προς υποβοήθηση των δικηγόρων της, για πλήρη απασχόληση.

Προσόντα

  • Προηγούμενη πείρα σε δικαστηριακό τμήμα δικηγορικής εταιρείας τουλάχιστον 5 ετών απαραίτητη.
  • Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικού υπολογιστή σε περιβάλλον Microsoft Windows καθώς και προγραμμάτων Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook.
  • Πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (ομιλία και γραφή).
  • Γνώση χρήσης του λογισμικού ΖΥΓΟΣ ή άλλου λογισμικού διαχείρισης δικαστηριακών υποθέσεων
  • Γνώση διαδικασιών Πρωτοκολλητείου
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Εχεμύθεια και υπευθυνότητα.

Καθήκοντα

  • Υποβοήθηση εργασιών των δικηγόρων του γραφείου
  • Οργάνωση γραφείου, αρχειοθέτηση υποθέσεων, αλληλογραφίας και εγγράφων της εταιρείας και πελατών
  • Ετοιμασία  και αποστολή ενημερωτικών επιστολών προς τους πελάτες και γραφεία επίδοσης
  • Απάντηση σε κλήσεις, λήψη μηνυμάτων και χειρισμός αλληλογραφίας
  • Συνεργασία και συνεννόηση με εξωτερικούς συνεργάτες της δικηγορικής εταιρείας.

Μισθός

  • Μισθός και ωφελήματα αναλόγως προσόντων.

Αιτήσεις

Οι ενδιαφερόμενοι/ες για την πιο πάνω θέση παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@karamanolis.com (με την ένδειξη: Θέση Γραμματέως) μέχρι τις 16 Απριλίου 2021.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν πλήρους εμπιστευτικότητας.