Η Δικηγορική Εταιρεία Κλεόπα & Παρασκευά Δ.Ε.Π.Ε. στη Λευκωσία, δέχεται αιτήσεις για άμεση πρόσληψη  δικηγόρου για την θέση του Junior Associate.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Μέλος του Παγκυπρίου Δικηγορικού Συλλόγου
  • Ελάχιστη προηγούμενη εμπειρία 3 τουλάχιστον ετών στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή (MSOffice)
  • Ομαδικότητα
  • Δυνατότητα αυτόνομης εργασίας
  • Συστηματικότητα ικανότητα οργάνωσης εργασιών και ικανότητα να εργάζεται υπό πιεστικά χρονοδιαγράμματα
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Εμπειρία στον χειρισμό υποθέσεων Τμήματος Αρχείου Πληθυσμού, θα θεωρηθεί  πλεονέκτημα.

Καθήκοντα

  • Χειρισμός δικαστηριακών και εξωδικαστηριακών υποθέσεων
  • Σύνταξη δικογράφων, Αιτήσεων και γενικότερα νομικών εγγράφων
  • Νομική έρευνα
  • Επικοινωνία με πελάτες

Απολαβές

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Βιογραφικό σημείωμα παρακαλούμε να  αποστέλλεται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση  info@paraskevakleopa.com

 Η Εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.