Η δικηγορική εταιρεία Χ.Ματσεντίδου & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε με έδρα στη Λεμεσό αναζητά  δικηγόρο για άμεση πρόσληψη.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Προηγούμενη προϋπηρεσία/ εμπειρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Καθήκοντα:

  • Σύνταξη δικογράφων, συμβάσεων, επιστολών και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Καθημερινή εμφάνιση ενώπιον Δικαστηρίου.
  • Νομική έρευνα σε όλους του τομείς του κυπριακού και αγγλικού δικαίου.

Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης και ο μισθός θα είναι αναλόγως προσόντων.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εχεμύθειας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα  «ΘΕΣΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ»