«Το Δικηγορικό γραφείο Χριστόδουλος Κ. Θεοδότου με έδρα τη Λεμεσό, ζητά να προσλάβει δικηγόρο με εμπειρία για δικαστήριο.

1. Απαιτούμενα Προσόντα

·        Κάτοχος πτυχίου Νομικής.

·        Διεξαγωγή νομικής έρευνας.

·        Εμπειρία στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων και κατάρτιση δικογράφων.

·        Άριστη γνώση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, (MS Office (WordExcel).

·        Άριστη γνώση Ελληνικής και καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (Ομιλία – Γραφή).

·        Ακεραιότητα χαρακτήρα, ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακός και ευχάριστος χαρακτήρας.

·        Λήψη πρωτοβουλιών και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας.

2. Καθήκοντα - Ευθύνες

·        Σύνταξη αλληλογραφίας / Προετοιμασία Δικογράφων.

·        Εμφανίσεις στο Δικαστήριο.

·        Τήρηση αρχείου και αρχειοθέτηση.

·        Επικοινωνία με πελάτες.

·        Συνάντηση με λειτουργούς δημόσιων υπηρεσιών (Φόρος, κτηματολόγιο κα).

·        Χρήση ηλ. πλατφόρμας e-justice.

3. Απολαβές – Ωφελήματα

·        Μισθός / Μπόνους - Αναλόγως προσόντων.

·        Ευέλικτο ωράριο.

Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης. Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα, στην Ηλεκτρονική Διεύθυνσηcontact@ctheodotoulaw.com. Το γραφείο θα επικοινωνήσει μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.»