Το δικηγορικό γραφείο του Γεώργιου Βασιλόπουλου, με έδρα τη Λευκωσία, δέχεται αιτήσεις για άμεση πλήρωση μίας θέσης Δικηγόρου.

Απαιτούμενα Προσόντα θέσης:

1. Πτυχίο Νομικής.

2. Άδεια εξασκήσεως δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.

3. Ελάχιστη εμπειρία 3 ετών στο χειρισμό δικαστηριακών και εξωδικαστηριακών υποθέσεων.

4. Άριστη ικανότητα χειρισμού γραπτού και προφορικού λόγου στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα.

5. Άριστη γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών και λογισμικών προγραμμάτων Microsoft Word, Excel, Powerpoint.

6. Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, υπευθυνότητα και πνεύμα ομαδικότητας.

7. Δυνατότητα να εργάζεται αυτόνομα.

8. Εχεμύθεια, ακεραιότητα χαρακτήρα, επαγγελματισμός, οργανωτικές ικανότητες, ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου, ικανότητα εργασίας υπό πίεση και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και προθεσμιών και επικοινωνιακές δεξιότητες.

Καθήκοντα θέσης:

1. Χειρισμός Ποινικών, Αστικών και Διοικητικών υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακού, Διοικητικού & Ανωτάτου Δικαστηρίου με δυνατότητα και πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών, τόσο σε Αιτήσεις όσο και σε Αγωγές και Ποινικές Υποθέσεις.

2. Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, αγορεύσεων, επιστολών και άλλων κειμένων νομικού περιεχομένου.

3. Χειρισμός εξωδικαστηριακών υποθέσεων σε διάφορους τομείς δικαίου περιλαμβανομένης της επεξεργασίας και σύνταξης συμβάσεων και, γνωμοδοτήσεων και της παροχής συμβουλών σε ποικίλα νομικά θέματα.

4. Επικοινωνία και συναντήσεις με πελάτες, αντιδίκους, συναδέλφους και συνεργάτες.

5. Διεξαγωγή νομικής έρευνας, μελέτη νομολογίας και βιβλιογραφίας, χρήση βάσεων δεδομένων.

6. Χρήση συστημάτων καταχώρησης ηλεκτρονικής δικαιοσύνης.

7. Οργανωτικά καθήκοντα συναφή με τα πιο πάνω και οποιαδήποτε άλλα συναφή καθήκοντα.

Απολαβές και Πλεονεκτήματα:

  • Αναλόγως προσόντων και πείρας θα προφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών και ωφελημάτων.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται όπως αποστέλλουν τα βιογραφικά τους σημειώματα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα «ΘΕΣΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ» .

Οι αιτήσεις θα τύχουν χειρισμού με πλήρη εχεμύθεια.

Τηλ. επικοινωνίας 96666116