Πρόσληψη Δικηγόρου και Ασκούμενου Δικηγόρου

Η Δικηγορική Εταιρεία Αρτεμίου, Πιερή & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.E, δέχεται αιτήσεις για πρόσληψη ενός δικηγόρου και ενός ασκούμενου δικηγόρου.

Ελάχιστα Απαιτούμενα προσόντα δικηγόρου:

· Πτυχίο Νομικής.

· Εγγεγραμμένος/η στο Μητρώο Δικηγόρων του Π.Δ.Σ. και άσκηση της δικηγορίας για τουλάχιστον δύο συνεχή έτη.

· Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

· Επαγγελματισμός, συνέπεια και εχεμύθεια.

· Τυχόν μεταπτυχιακό και 2η ξένη γλώσσα θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

· Προηγούμενη εμπειρία σε υποθέσεις που σχετίζονται με το τραπεζικό και χρηματοοικονομικό δίκαιο θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Καθήκοντα δικηγόρου:

· Άσκηση δικηγορίας σε όλα τα δικαστήρια.

· Παροχή νομικών συμβουλών.

· Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων και άλλων δικαστηριακών εγγράφων.

· Νομική έρευνα σε όλους τους τομείς του κυπριακού δικαίου.

· Σύνταξη συμφωνιών, γνωματεύσεων, επιστολών και άλλων συναφών εγγράφων.

· Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες.

Ελάχιστα Απαιτούμενα προσόντα ασκούμενου δικηγόρου:

· Πτυχίο Νομικής

· Επαγγελματισμός, συνέπεια και εχεμύθεια

Καθήκοντα:

· Να συμμορφώνεται με τις οδηγίες και υποδείξεις του Δικηγόρου Καθοδηγητή.

· Να εκτελεί τις εργασίες που του ανατίθενται για σκοπούς άσκησής του.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα «Αίτηση για θέση δικηγόρου» ή «Αίτηση για θέση ασκούμενου δικηγόρου» ανάλογα.