ΛΑΖΑΡΟΥ & ΑΝΤΩΝΙΟΥ (L.A. LAW FIRM) - ΘΕΣΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ

Το Δικηγορικό Γραφείο ΛΑΖΑΡΟΥ & ΑΝΤΩΝΙΟΥ με έδρα το Κίτι της επαρχίας Λάρνακας επιθυμεί να προσλάβει γραμματέα για μερική απασχόληση (Δευτέρα – Παρασκευή από τις 8.00π.μ – 1:00 μ.μ).

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Τίτλος ή πτυχίο κολλεγίου ή άλλης αντίστοιχης σχολής γραμματειακών σπουδών.
  • Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικού συστήματος καταχώρησης εγγράφων (I-Justice).
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (στον προφορικό και στον γραπτό λόγο).
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή και των προγραμμάτων MC Office (Word, Excel, Outlook).
  • Πρόσχαρος χαρακτήρας με οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα εργασίας υπό πίεση.
  • Ακεραιότητα, υπευθυνότητα και επαγγελματισμός.
  • Απαραίτητη προηγούμενη εμπειρία σε Δικηγορικό Γραφείο τουλάχιστον ενός έτους θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Bασικά καθήκοντα:

  • Eτοιμασία και διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στο i-justice.
  • Καταχώρηση, ενημέρωση και διαχείριση δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων και συντονισμός με δικηγόρους και επιδότες.
  • Παροχή γραμματειακής και διοικητικής υποστήριξης.
  • Διαχείριση και οργάνωση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Συντονισμός δραστηριοτήτων και λειτουργιών γραφείου.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και αλληλογραφίας (email, επιστολές κλπ. )
  • Διευθέτηση ραντεβού με πελάτες.
  • Σύνταξη, δακτυλογράφηση εγγράφων και εντύπων.
  • Εκτύπωση, σάρωση, οργάνωση, αρχειοθέτηση και διανομή εγγράφων.
  • Εξωτερικές εργασίες (αποστολή/παραλαβή εγγράφων από Ταχυδρομείο, Κτηματολόγιο, Τμήμα Φορολογίας κλπ.)

Μισθός αναλόγως προσόντων και πείρας.

Για εκδήλωση ενδιαφέροντος και αποστολή βιογραφικών παρακαλούμε όπως αποτείνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα Θέση Γραμματέα. Τηλ. 24102898

  • Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν αυστηρής εχεμύθειας. Θα  επικοινωνήσουμε μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση. Τελευταία ημερομηνία υποβολής βιογραφικών ορίζεται η 5 Μαϊου 2024.