Η δικηγορική εταιρεία Αντιγόνη Μάρκου Χριστοφή & Συνεργάτες Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα το Παραλίμνι, επιθυμεί να προσλάβει Δικηγόρο , για άμεση πρόσληψη.

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο Νομικής (Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί πλεονέκτημα)

Nα κατέχει άδεια άσκησης επαγγέλματος.

Δυναμική προσωπικότητα, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, οργανωτικές ικανότητες.

Να πληροί τις προϋποθέσεις για ένταξη του στο Σχέδιο της ΑΝΑΔ για Στελέχωση Επιχειρήσεων με Αποφοίτους Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης  (απόφοιτος ηλικίας κάτω των 30 ετών)

Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας, προφορικώς και γραπτώς

Άριστη γνώση ηλεκτρονικών υπολογιστών

Χρήση ΖΥΓΟΥ

Καθήκοντα:

Σύνταξη δικογράφων, αγορεύσεων, αιτήσεων και οποιονδήποτε άλλων εγγράφων σχετίζονται με Δικαστηριακές υποθέσεις.

Εκπροσώπηση γραφείου σε υποθέσεις και εμφανίσεις ενώπιον όλων των Δικαστηρίων Παγκύπρια.

Σύνταξη γνωμοδοτήσεων και παροχή νομικών συμβουλών σε νομικά θέματα.

Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες, αντιδίκους και δικηγόρους.

Επικοινωνία με δημόσιες αρχές, κυβερνητικά τμήματα και άλλους οργανισμούς.

Διεξαγωγή νομικής έρευνα.

Αποστολή Βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.