Το Δικηγορικό Γραφείο ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ι. ΗΛΙΑΔΗΣ & ΣΙΑ Δ.Ε.Π.Ε. στη Λευκωσία, ζητεί να προσλάβει δικηγόρο στο δικαστηριακό τμήμα.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος
  • Δικαστηριακή πείρα τουλάχιστον δύο ετών
  • Σύνταξη δικογράφων, γνωματεύσεων, συμβάσεων και άλλων νομικών εγγράφων
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας και Η/Υ

Καθήκοντα θέσης:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών, Διοικητικού και Ανωτάτου Δικαστηρίου.
  • Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, ενστάσεων αγορεύσεων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Χειρισμός υποθέσεων για εξωδικαστική επίλυση διάφορων προβλημάτων.
  • Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες και αντιδίκους.
  • Νομική έρευνα και σύνταξη γνωμοδοτήσεων.