Η Δικηγορική Εταιρεία ΜΑΡΙΑ Π. ΑΝΤΩΝΙΟΥ Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λευκωσία, ζητεί προς πρόσληψη:

  1. Ασκούμενο Δικηγόρο και/ή Δικηγόρο χωρίς πείρα

Καθήκοντα:

  • Η θέση αφορά το Δικαστηριακό τμήμα του γραφείου

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου
  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο (όπου ισχύει)
  • Άριστη γνώση ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια και επαγγελματισμός

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση m.antoniou@mpalaw.com.cy

  1. Γραμματέα

Καθήκοντα:

  • Η θέση αφορά το Δικαστηριακό τμήμα του γραφείου.

  • Τίτλος ή πτυχίο κολλεγίου ή άλλης αντίστοιχης σχολής γραμματειακών σπουδών.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Διαχείριση τηλεφωνικών κλήσεων και αλληλογραφίας (email, επιστολές κλπ).
  • Γνώση σε εργαλεία MicrosoftOfficeκαι άριστη γνώση Η/Υ.
  • Σύνταξη, δακτυλογράφηση εγγράφων, εντύπων, συμβολαίων, Δικογράφων.
  • Δυνατότητα τέλεσης εξωτερικών εργασιών (Κτηματολόγιο, Φόρος, Πρωτοκολλητείοκ.α.).
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες.
  • Ικανότητα στη διαχείριση πολλαπλών εργασιών και προθεσμιών και ιεράρχηση προτεραιοτήτων.

Απολαβές αναλόγως προσόντων, πείρας και ικανοτήτων.

Η θέση είναι πλήρους ή μερικής απασχόλησης.