Η Δικηγορική Εταιρεία ΠΡΟΥΝΤΖΟΣ & ΠΡΟΥΝΤΖΟΣ Δ.Ε.Π.Ε. επιθυμεί να προσλάβει 1 (ένα) δικηγόρο για το Τμήμα Επίλυσης Διαφορών και 1 (ένα) δικηγόρο για το Τμήμα Εμπορικού Δικαίου και Ρυθμιζόμενων Αγορών.

Καθήκοντα Θέσης για το Τμήμα Επίλυσης Διαφορών:

  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον όλων των Δικαστηρίων και αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών.
  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον του Διοικητικού Δικαστηρίου και της Αναθεωρητικής Αρχής Προσφορών.
  • Σύνταξη δικογράφων, συμφωνιών, αιτήσεων προσωρινών διαταγμάτων και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Χειρισμός νομικών ζητημάτων και σύνταξη γνωματεύσεων που άπτονται θεμάτων Εργατικού και Διοικητικού Δικαίου.
  • Σύνταξη γνωματεύσεων προς όφελος Νομικών Προσώπων Δημοσίου Δικαίου

Καθήκοντα Θέσης για τοΤμήμα Εμπορικού Δικαίου και Ρυθμιζόμενων Αγορών:

  • Θεώρηση και σύνταξη νομικών εγγράφων για θέματα ακίνητης ιδιοκτησίας
  • Παροχή γνωματεύσεων και νομικών συμβουλών σε σχέση με ρυθμιζόμενες αγορές (π.χ. αγορά ενέργειας).
  • Παροχή γνωματεύσεων και νομικών συμβουλών σε σχέση με το Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα και ζητημάτων ιδιωτικότητας.
  • Παροχή γνωματεύσεων και νομικών συμβουλών σε θέματα εμπορικού δικαίου και συμβάσεων.
  • Σύνταξη, θεώρηση και διαπραγμάτευση συμβολαίων εμπορικής φύσεως.
  • Παροχή νομικής συμβουλής σε εμπορικά ζητήματα.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πείρα τουλάχιστον 3ετών
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και άριστη γνώση της Ελληνικής.
  • Απαιτείται καλή γνώση Η/Υ (Word, Excel, Outlook)
  • Ικανότητες Οργάνωσης, έρευνας και μελέτης.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, υπευθυνότητα, εχεμύθεια, ειλικρίνεια και επαγγελματισμός.

Η κατοχή επαγγελματικού τίτλου Barrister at Law ή LPC θα θεωρηθεί ως πρόσθετο προσόν.

Αιτήσεις που δεν θα πληρούν τα απαραίτητα προσόντα δεν θα αξιολογηθούν.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο μισθοδοσίας, σχέδιο πρόσθετης οικονομικής επιβράβευσης, ιατρική ασφάλιση, ταμείο προνοίας και άλλα ωφελήματα.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.