Η δικηγορική εταιρεία ΤΕΤΙΑΝΑ ΑΧΙΛΛΕΩΣ Δ.Ε.Π.Ε. επιθυμεί να προσλάβει Λειτουργό Συμμόρφωσης με έδρα στα γραφεία της στην Λεμεσό, Κύπρο.

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες

•             Υπεύθυνος για την αξιολόγηση και τη διαρκή παρακολούθηση της συμμόρφωσης της εταιρείας με όλες τις ισχύουσες κανονιστικές και νομοθετικές διατάξεις.

•             Υπεύθυνος για τις άδειες που κατέχει η εταιρεία.

•             Να διαχειρίζεται τις καθημερινές λειτουργίες του AML, συμπεριλαμβανομένης της τακτικής παρακολούθησης και αξιολόγησης της αποτελεσματικής εφαρμογής των εσωτερικών πολιτικών και διαδικασιών AML.

•             Να ετοιμάζει εκπαιδευτικό υλικό και να ασχολείται με την κατάρτιση του προσωπικού της εταιρείας σχετικά με το AML σύμφωνα με τον Νόμο.

•             Να διασφαλίζει ότι η εταιρεία συμμορφώνεται με τους εκάστοτε κανονισμούς.

•             Προετοιμασία εκθέσεων αξιολόγησης AML.

•             Συλλογή εγγράφων DD (δέουσας επιμέλειας) πελατών.

Απαιτούμενα Προσόντα

•             Κάτοχος δικηγορικής άδειας Παγκύπριου Δικηγορικού Συλλόγου.

•             Προηγούμενη εμπειρία σε θέση Συμμόρφωσης/AML θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.

•             Εξαιρετική ικανότητα να διαχείρισης και ιεράρχησης πολλαπλών εργασιών.

•             Προσοχή σε λεπτομέρειες.

•             Να είναι σε θέση να προσαρμόζεται γρήγορα σε αλλαγές.

•             Άριστη γνώση τουMS Office (Word, Excel καιOutlook).

•             Ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας στα αγγλικά με αυτοπεποίθηση. Γνώση της ρωσικής γλώσσας θα θεωρηθεί ως πλεονέκτημα.

Πλεονεκτήματα

•             Εξαιρετικό πακέτο αποδοχών.

•             Φιλικό πολυεθνικό περιβάλλον.

•             Ευκαιρία για πρόοδο εντός της εταιρείας.

•             Παροχή Hardware & Software και σχετικού εξοπλισμού με σκοπό την κατοχή των σωστών εργαλείων για αποπεράτωση των εργασιών.