Η Σκορδής, Παπαπέτρου & Σια Δ.Ε.Π.Ε. είναι Δικηγορική Εταιρεία Περιορισμένης Ευθύνης που ελέγχεται από το Νομικό Συμβούλιο Κύπρου και τον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο, παρέχοντας υπηρεσίες σε πελάτες τόσο στην Κύπρο όσο και παγκοσμίως. Ιδρύθηκε το 1973. Η Εταιρεία, ατενίζει το μέλλον με σιγουριά στη βάση σχεδόν δύο αιώνων, συνολικά, ιστορίας, πρακτικής και τεχνογνωσίας με 36 δικηγόρους και νομικούς συμβούλους, 16 κατ’ οίκον καταρτισμένους επαγγελματίες συναφών κλάδων και περίπου 55 παρανομικό, διοικητικό και λοιπό προσωπικό με γραφεία σε Λευκωσία, Λεμεσό, Μόσχα, Αθήνα και Βαλέτα.

Ευκαιρία Καριέρας

Προσκαλούμε αιτήσεις για το δικαστικό μας τμήμα από πειθαρχημένους και έμπειρους διαχειριστές με καλό χαρακτήρα και ευχάριστη προσωπικότητα να εγγραφούν στο γραφείο μας στη Λευκωσία στη θέση του Paralegal/ OfficeAdministrator.

ΚαθήκοντακαιΕυθύνες

  • Διενέργεια ηλεκτρονικών και φυσικών καταχωρήσεων στα πρωτοκολλητεία των δικαστηρίων.
  • Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων και συντονισμός με δικηγόρους.
  • Διαχείριση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.
  • Παροχή υποστήριξης σε σχέση με την προετοιμασία δικαστηριακών και εταιρικών εγγράφων και εντύπων.
  • Διενέργεια καταχωρήσεων στο Τμήμα  Εφόρου Εταιρειών.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικών συστημάτων καταχώρησης  εγγράφων και λογισμικού για τη διαχείρηση δικαστικών υποθέσεων (I-Justice, Zygos)
  • ΄Αριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας προφορικού και γραπτού
  • Πολύ καλή γνώση MSOffice
  • Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Επίσημα προσόντα και πρόσθετες γλωσσικές δεξιότητες θα θεωρηθούν πλεονέκτημα

Αμοιβή και Οφέλη

  • Θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο αμοιβής και ωφελημάτων ανάλογα  με τα προσόντα και την πείρα του υποψηφίου.

ApplicationProcess