Το Δικηγορικό Γραφείο Μ. Χ. ΜΥΛΩΝΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΕΠΕ με έδρα στη Λευκωσία ζητά:

Δικηγόρο για το Δικαστηριακό Τμήμα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Άσκηση δικηγορίας για τουλάχιστον 5 χρόνια.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας.
  • Πείρα στη σύνταξη και διαπραγματεύσεις συμβάσεων (εμπορικών, εταιρικών και άλλων) και εταιρικών εγγράφων (Συμφωνίες).
  • Πείρα στην σύνταξη δικογράφων και διεξαγωγή δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων σε σχέση με Εμπορικό Δίκαιο, Εταιρικό Δίκαιο και Δίκαιο των Συμβάσεων.

Καθήκοντα:

  • Ετοιμασία, σύνταξη, διαπραγμάτευση, καταχώρηση νομικών εγγράφων, αιτήσεων, δικογράφων, γνωματεύσεων, κτλ
  • Εμφανίσεις ενώπιον των Δικαστηρίων της Κυπριακής Δημοκρατίας και Διεξαγωγή Δικαστικών διαδικασιών και ακροάσεων
  • Συνεργασία και οργάνωση με την ομάδα του Δικαστηριακού τμήματος.

Προσφέρονται καλές απολαβές και ωφελήματα αναλόγως προσόντων, πείρας και ικανοτήτων.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα για την προσοχή του κ. Μάριου Μυλωνά

Τηλ. 22 445822 /   Φάξ. 22-445830