Το δικηγορικό γραφείο Μαρία Μικελλίδου με έδρα τη Λάρνακα δέχεται αιτήσεις για τη πρόσληψη δικηγόρου.

Απαραίτητα προσόντα:

· Πτυχίο Νομικής

· Μέλος του Παγκυπρίου Δικηγορικού Συλλόγου

· Ελάχιστη προηγούμενη εμπειρία 3 τουλάχιστον ετών στο χειρισμό δικαστηριακών υποθέσεων

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής Γλώσσας

· Άριστη γνώση και χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή

Καθήκοντα

· Εκπροσώπηση πελατών σε Δικαστηριακές και εξωδικαστηριακές υποθέσεις

· Χειρισμός δικαστηριακών υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών, Διοικητικού, και Δικαστηριών ειδικής δικαιοδοσία και διεκπεραίωση ακροάσεων

· Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, συμβάσεων, νομικών γνωματεύσεων και κάθε είδους νομικού εγγράφου

· Νομική έρευνα

· Επικοινωνία με πελάτες

Απολαβές

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο απολαβών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας

Θα επικοινωνήσουμε μόνο με τα άτομα τα οποία θα έχουν προεπιλεγεί για συνέντευξη για την ως άνω θέση.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.