Η δικηγορική εταιρεία Ε. Νεοφύτου & Συνεταίροι Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λευκωσία ζητά Γραμματέα για άμεση πρόσληψη:

Απαραίτητα Προσόντα:

· Δυνατότητα χρήσης ηλεκτρονικών συστημάτων καταχώρησης εγγράφων για τη διαχείριση δικαστικών υποθέσεων i-justice και Zygos.

· Άριστη γνώση της Ελληνικής και καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

· Άριστη γνώση και χρήση Ηλεκτρονικού Υπολογιστή, συμπεριλαμβανομένων των προγραμμάτων Word, Excel κ.α.

· Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας.

· Οργανωτικές ικανότητες, ευφράδεια λόγου, ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός.

· Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχη θέση 1-2 χρόνια.

Καθήκοντα:

· Ετοιμασία και διενέργεια ηλεκτρονικών καταχωρήσεων στο i-justice.

· Καταχώρηση, ενημέρωση και διαχείριση δικαστηριακών υποθέσεων μέσω του προγράμματος Zygos.

· Διαχείριση τηλεφωνικού συστήματος.

· Παρακολούθηση και ενημέρωση του ημερολογίου δικαστικών υποθέσεων, συντονισμός με δικηγόρους, επιδότες και πρωτοκολητεία Δικαστηρίων όπου χρειάζεται.

· Διαχείριση φακέλων και αρχείου δικαστηριακών υποθέσεων.

· Αρχειοθέτηση εγγράφων.

· Διαχείριση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail).

· Χειρισμός ταχυδρομείου.

· Διαχείριση γραφικής ύλης και άλλων αναλωσίμων.

· Διευθέτηση συναντήσεων και γενικά προγραμματισμός γραφείου και οποιεσδήποτε άλλες εργασίες της ανατεθούν όπου παραστεί ανάγκη για διεκπεραίωση τους.

· Παροχή υποστήριξης σε σχέση με την προετοιμασία δικαστηριακών εγγράφων και εντύπων.

Μισθός και συναφή ωφελήματα:

· Προσφέρονται αποδοχές αναλόγως πείρας και προσόντων, συμπεριλαμβανομένου 13ου μισθού, 21 μέρες ετήσια άδεια, χώρος στάθμευσης.

Ωράριο Εργασίας:

· Δευτέρα – Πέμπτη 8:00 – 13:00 και 15:30 – 18:30

· Παρασκευή 8:00 – 13:00

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 22441794.