Η δικηγορική εταιρεία Γεώργιος Γ. Γιάγκου ΔΕΠΕ, με παρουσία πάνω από 40 χρόνια στα κυπριακά νομικά δρώμενα, επιθυμεί να προσλάβει Ασκούμενο/η Δικηγόρο.

Καθήκοντα Θέσης:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα λάβει καθοδήγηση και κατάρτιση από έμπειρους δικηγόρους σε θέματα που σχετίζονται με τις υπηρεσίες που παρέχει η Εταιρεία καθώς και θα εκπαιδευτεί πάνω σε διάφορες νομικές διαδικασίες που αφορούν κυρίως το δικαστηριακό τμήμα. Μεταξύ άλλων τα καθήκοντα θα περιλαμβάνουν:

  • Υποστήριξη έμπειρων δικηγόρων
  • Έρευνα πάνω σε διάφορα νομικά θέματα
  • Ετοιμασία νομικών εγγράφων
  • Διεκπεραίωση δικαστηριακών διαδικασιών
  • Εμφάνιση στα δικαστήρια

Προσόντα και Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Πτυχίο Νομικής (LLB)
  • Μεταπτυχιακό στα νομικά θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα ατομικής και ομαδικής εργασίας
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα, επαγγελματισμός και αξιοπιστία

Αιτήσεις:

Ο/η επιτυχής υποψήφιος/α θα ενταχθεί στο πρόγραμμα του Παγκυπρίου Δικηγορικού Συλλόγου για πρακτική άσκηση για νέους πτυχιούχους νομικής.

Λεωφόρος Κέννεντυ 12, Kennedy Business Center, 2ος όροφος, 1087, Λευκωσία, Κύπρος

[t] +35722653333 [w] www.yiangou.com.cy