Θέση Εργασίας: Γραμματέας Δικηγορικού Γραφείου

Κάνε το Επόμενο Βήμα στην Καριέρα σου, γίνε μέλος στην Ομάδα μας!

Περιγραφή Θέσης:

Στη δικηγορική εταιρεία Chambersfield Economides Kranos, αναζητούμε νέο μέλος στην ομάδα μας, στη θέση Γραμματεία Δικηγορικού Γραφείου.

Απαραίτητα Προσόντα:

· Δίπλωμα σε γραμματειακές ή άλλες αντίστοιχες σπουδές

· Προηγούμενη εμπειρία σε δικηγορική εταιρεία .

· Άριστη χρήση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (προφορικώς και γραπτώς)

· Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας και διαπροσωπικές ικανότητες.

· Ικανότητα προτεραιοποίησης και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων.

· Δεξιότητα παραγωγικής διαχείρισης του χρόνου.

· Χρήση Microsoft office (word, excel, outlook)

· Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια.

Καθήκοντα:

· Ανάληψη γενικών καθηκόντων γραμματειακής φύσεως, όπως διαχείριση αλληλογραφίας και προετοιμασία εγγράφων.

· Καταχώρηση εγγράφων στο Δικαστήριο και/ή σε Κυβερνητικές Υπηρεσίες

· Αρχειοθέτηση.

· Υποστήριξη στην ομαλή λειτουργία του γραφείου.

· Συνεργασία με την ομάδα νομικών για την παροχή υποστήριξης.

· Απάντηση σε και διεξαγωγή τηλεφωνικών κλήσεων.

· Διαχείριση της διευθέτησης ραντεβού/ συναντήσεων.

Πληροφορίες Απασχόλησης:

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης Απασχόληση

Τοποθεσία: Λεμεσός

Ωράριο Εργασίας

Δευτέρα – Πέμπτη 08:00-13:00 & 14:00-17:00

Παρασκευή 08:00-13:00