Η Δικηγορική Εταιρεία A&Α Κ. Αιμιλιανίδης, Κ. Κατσαρός και Συνεργάτες Δ.Ε.Π.E. ενδιαφέρεται να προσλάβει Δικηγόρο για τα γραφεία της στη Λευκωσία για το τμήμα Corporate.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Εγγραφή στον Παγκύπριο Δικηγορικό Σύλλογο.
  • Ελάχιστη εμπειρία 3 ετών στον τομέα του εταιρικού και εμπορικού δικαίου.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, τόσο γραπτώς όσο και προφορικώς.
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης.
  • Άριστες δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης.
  • Δυνατότητα εργασίας αυτόνομα και ως μέλος ομάδας.
  • Δέσμευση για την παροχή υψηλής ποιότητας νομικών υπηρεσιών στους πελάτες.

Περιγραφή Θέσης:

  • Συμμετοχή σε υποθέσεις που σχετίζονται με το εταιρικό δίκαιο.
  • Συμβουλή πελατών σχετικά με θέματα εταιρικής διακυβέρνησης και συμμόρφωσης.
  • Σύνταξη, αναθεώρηση και διαπραγμάτευση κάθε είδους συμφωνιών και νομικών εγγράφων.
  • Διεξαγωγή νομικής έρευνας και παρακολούθηση των νομικών εξελίξεων στην Κύπρο.
  • Διαχείριση εταιρειών.
  • Επικοινωνία με πελάτες, συνεργάτες του γραφείου, κυβερνητικές αρχές και άλλους οργανισμούς στην Κύπρο και στο εξωτερικό.

Αμοιβή

Αναλόγως προσόντων και εμπειρίας θα προσφερθεί ελκυστικό πακέτο απολαβών στον/στην επιτυχημένο/η υποψήφιο/α.

Οι αιτήσεις θα χειρίζονται με απόλυτη εχεμύθεια.

The law firm of A. & E. C. Emilianides, C. Katsaros & Associates LLC is currently looking to recruit a Corporate Lawyer for its offices in Nicosia.

Qualifications:

  • Admitted to the Cyprus Bar Association.
  • Minimum of 3 years of experience in corporate and commercial law.
  • Fluent in Greek and English, both written and oral.
  • Excellent communication and negotiation skills.
  • Excellent time management and organisation skills.
  • Ability to work independently and as part of a team.
  • Commitment to delivering high-quality legal services to clients.

Job Description:

  • Involved in cases related to corporate law.
  • Advising clients on corporate governance and compliance issues.
  • Drafting, reviewing, and negotiating all kinds of agreements and legal documents.
  • Conducting legal research and staying updated on Cyprus's legal developments.
  • Corporate administration.
  • Liaising with clients, associates of the firm, governmental authorities and other organisations in Cyprus and abroad.

Remuneration:

A competitive salary will be offered to the successful candidate depending on qualifications and experience.

Applications are treated with utmost confidentiality.