Η Δικηγορική ΕταιρείαΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΛΟΚΑΣΙΔΗΣ Δ.Ε.Π.Ε. με έδρα τη Λευκωσία, επιθυμεί να προσλάβει άτομο για τη θέση Δικηγόρουστο Δικαστηριακό Τμήμαγια πλήρη απασχόληση.

Απαραίτηταπροσόντακαι καθήκοντα:

  • Πτυχίο Νομικής,
  • Άδεια εξάσκησης του δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο,
  • Πείρα τουλάχιστον 3χρόνια σε δικαστηριακές υποθέσεις,
  • Χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακού καιΑνωτάτου Δικαστηρίου με την δυνατότητα και πείρα για αποπεράτωση ακροαματικών διαδικασιών,
  • Χειρισμός υποθέσεων μέσω εξωδικαστικών μέσων για επίλυση διάφορων προβλημάτων,
  • Θεώρηση και σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων και νομικών εγγράφων,
  • Άριστη γνώση και χρήση Η/Υ,
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας,
  • Λήψη πρωτοβουλιών και ικανότητα ατομικής εργασίας αλλά και συνεργασίας υπό πίεση χρόνου και κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα.
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.

Αμοιβές & Παροχές:

Μισθός αναλόγως προσόντωνκαι εμπειρίας.

Διαδικασία:

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν το βιογραφικό τους μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στοΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.με θέμα “Θέση Δικηγόρου”.

Για οποιεσδήποτε διευκρινήσεις παρακαλώ επικοινωνήστε στο22459345.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικής και διακριτικής μεταχείρισης.