Η Δικηγορική Εταιρεία AndreasL. Neokleous Chambers LLC με έδρα την Λεμεσό, επιθυμεί όπωςπροσλάβει δικηγόρο (επιπέδου Junior) στο Δικαστηριακό Τμήμα(litigation).

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Νομικής.
  • Επαγγελματική πείρα:  επίπεδο JuniorΔικηγόρος.
  • Άδεια άσκησης δικηγορικού επαγγέλματος στην Κύπρο.
  • Άριστη γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Ηλεκτρονικού Υπολογιστή (word, outlook, Cylaw).
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα, εχεμύθεια, επαγγελματισμός και ομαδικότητα.
  • Ικανότητα έρευνας και μελέτης επί της Νομοθεσίας και της Νομολογίας.

Αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους θα πρέπει να αποστέλλονται μαζί με βιογραφικό σημείωμα στη διεύθυνσηinfo@neokleousllc.comκαι αυτές θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

Καθήκοντα θέσης:

  • Εμφανίσεις και χειρισμός υποθέσεων ενώπιον Επαρχιακών, Διοικητικού και Ανωτάτου Δικαστηρίου.
  • Σύνταξη δικογράφων, αιτήσεων, ενστάσεων αγορεύσεων, περιγραμμάτων έφεσης και άλλων νομικών εγγράφων.
  • Επικοινωνία και συνάντηση με πελάτες και αντιδίκους, δικηγόρους και διαδίκους.
  • Νομική έρευνα και σύνταξη γνωμοδοτήσεων.

 Μεταπτυχιακό ή BPTC ή LPC θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Top of Form